Farnost Vlachovice

VlachoviceŘímskokatolická farnost sv. Michaela archanděla Vlachovice

"Zachováte-li moje přikázání, zůstanete v mé lásce, jako jsem já zachovával přikázání svého Otce a zůstávám v jeho lásce."
Dnešní svátek: sv. Richarius

Marek Eben

Marek Eben (* 1957) Syn Šárky Ebenové a skladatele Petra Ebena, bratr svých bratrů Kryštofa a Davida, manžel Markéty Fišerové. Oblíbený herec, moderátor, skladatel a písničkář. Hraje na kytaru, balalajku, banjo, kolejnici, pilník, dřevěné obložení studia a na piano. Křesťan.

Jiří Grygar

Vztah k Bohu je pro věřícího křesťana důvěrně osobní záležitostí, o níž se většinou ostýchá vyjadřovat veřejně; ne snad proto, že by se obával perzekuce či posměchu jako v dobách bojovně ateistické totalitní společnosti, ale z toho důvodu, že si je dobře vědom, jak nesnadné je popsat stav vlastního nitra běžným lidským jazykem..

Kaká

Brazilský hráč klubu AC Milán, zvaný Kaká, celým jménem Ricardo Izecson dos Santos Leite, vítěz Ligy mistrů, král střelců a vítěz světového poháru, byl 17. prosince 2007 v Zürichu zvolen Nejlepším fotbalistou roku! Při hlasování odborné veřejnosti se Kaká jasně umístil před Argentincem Lionelem Messim a Portugalcem Cristianem Ronaldem.

Albert Einstein

Zlo neexistuje, pane. Zlo je jen nepřítomnost dobra, tedy Boha. Zlo je výsledek nepřítomnosti lásky v srdci člověka. Zlo přichází tak, jako když přichází tma, nebo chlad - tedy v nepřítomnosti světla, tepla a lásky...

Jane Fonda

Jane Fonda je dvojnásobnou nositelkou Oskarovy ceny a známá pro své politické angažmá. V době osobní krize přišla k víře. Když dnes mluví o Ježíši a o tom co modlitba způsobí svítí jí oči. V křesťanské víře našla svůj domov.

Radovan Lukavský

O Bohu jsem nikdy nepochyboval. Pro mne víra byla samozřejmá, přirozená, byla tím, co dávalo mému životu řád, smysl, také radost a ujištění, že Bůh je se mnou. V takovém duchovním společenství s Bohem jsem se nikdy necítil sám.

Vlachovice 66,
763 24 Vlachovice

telefon-kancelář: 734 261 905
mobil: 731 621 110
e-mail: favlachovice@ado.cz

Pro odběr aktuálních informací, prosíme, vložte svůj e-mail.

www.farnostvlachovice.cz | Římskokatolická farnost sv. Michaela archanděla Vlachovice | Kostelní 66, 763 24 Vlachovice | tel.: 734 261 905 | e-mail: favlachovice@ado.cz | Code by PCHweb.cz